אודות

יקב תל שיפון הוקם מתוך אידיאולוגיה ציונית עמוקה ואהבה גדולה ליין.
מקור היין בענבים האיכותיים הגדלים בכרמים הנמצאים בשטח היקב הידוע כאזור אידיאלי לגידול גפן, שילוב של קור וחום האופייניים לאקלים של האזור, קרקע עשירה במינרלים וכמות משקעים ייחודית לאזור זה בארץ שבא לידי ביטוי בענבים ובסופו של דבר בכוס.

היקב מתמחה בייצור יינות זניים ובלנדים, זני הענבים הגדלים ביקב הם סוביניון בלאן, שרדונה, קברנה פרנק, קברנה סוביניון, סירה ומרלו. היינות מתיישנים בחביות עץ אלון צרפתי המקנה ליין את הטעם המייחד אותו.
יקב תל שיפון אינו רק מפעל יין, בייקב מקיים הדרכות יין וסיורי כרמים ע"י מוזגי היין של יקב תל שיפון, לצד הדרכות היין וסיור הכרמים ניתן להזמין גם מפגש יין אישי עם יינן היקב בכרמים, בחוות המיכלים של היקב, הסבר מקיף על ייצור היין והדרכת יין עם יוסף, יינן היקב.

לכל מפגש יין ניתן להוסיף סיור ריידרים בשטח הכרמים, אנו מזמינים אתכם לשדרג את מפגש היין עם לינה רומנטית גם בחורשת האורנים מאחורי היקב.

האנשים שמאחורי החזון

האנשים שמאחורי החזון

ההחלטה לרכוש את יקב תל שיפון ולהפוך אותו למה שהוא כיום הוא בעיקר סיפור של אומץ ותעוזה. שלושה שותפים, שהכירו במהלך שירותם הצבאי. עופר, הצפוני! אגרונום בהכשרתו. חי נושם ובועט את רמת הגולן. רביב, הירושלמי! איש עסקים בינלאומי ונושם ציונות וארץ ישראליות לכל מקום אליו מגיע, ודדו, התל אביבי, מייסד של עמותת "מחוברים לחיים", עמותה הפועלת לשילוב ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים, שלושתם הם כור היתוך ארץ ישראלי שלנגד עיניהם רואים עשייה, ציונות וחקלאות ברמת הגולן כערכים ראשוניים.
בשנת 2020, השלושה רכשו את היקב.

יוסף סידון – יינן היקב

יוסף סידון – יינן היקב

יוסף, ראש פינה. יינן צעיר שזהו הסולו הראשון שלו, קיבל את אמון הבעלים והמנדט על הטיפול בכרמים וייצור היין. יוסף, בשיתוף פעולה עם עופר האגרונום, ששניהם חיים ונושמים את הכרמים שלנו. יוצאים בתדירות גבוהה ככל הניתן לסיורי בקרה בכרמים ומקבלים מידי יום החלטות המשפיעות על הגידול והטיפוח של הכרמים, וכמובן על הטעם בכוס היין בסוף התהליך. העובדה שמדובר ביקב Estate מאפשרת ליוסף לדאוג, לטפל וללטף את הגפנים, שביננו… תמיד מחזירות לו אהבה!

הכרמים

טופוגרפייה וכרמים

כרם תל שיפון נטוע בגובה של 915 מ' מעל פני הים, במשולש שבין הר שיפון, להרים אביטל ובנטל. סמוכים לו הקיבוצים עין זיוון, מירום גולן ואלרום. הטראסה שמשקיפה לה על חמישה תילי געש כבויים: שיפון, יוסיפון, חזקה, אביטל ובנטל, היקב שוכן למרגלות תל שיפון, הר געש כבוי בצפון רמת הגולן. הכרם ניטע בשנת 2010 על אדמת בזלת, חרסית וטוף, קרקע עמוקה מנוקזת ועשירה.
הזנים שניטעו הם קברנה סוביניון, סירה, מרלו וקברנה פרנק וסובניון בלאן.
הכרם נהנה מחורפים קרים מאוד עם שניים – שלושה אירועי שלג, יחד עם כמות משקעים מרובה. הקיץ מתון ויחסית יבש, לילות קרירים שמאפשרים הבשלה איטית ומתונה לענבים שלנו.
בשל קרבת הכרמים ליקב עצמו, אנחנו אייננו משנעים את הענבים למרחקים וכל התהליך מתרחש באותו תא שטח. הטמפרטורה הקרירה בשילוב האדמה הוולקנית העשירה במינרלים, מעניקה לגפנים את התנאים האידיאליים ביותר שיכלו לבקש.

מרכז המבקרים

מרכז המבקרים

מרכז המבקרים של היקב פתוח בכל ימות השבוע ומשמש את אורחי היקב כיחידה נפרדת ומארח מאות אנשים שבאים לחוות שילוב של נוף רומנטי, אוכל טוב וכוס יין שעושה טוב על הלב.
היקב מספק סיורי כרמים ויין עטופים במגוון סיפורים חווייתיים ומעשירים עלינו ועל התהליך המיוחד שמתחיל בגפן ומסתיים בכוס. במקום ניתן לרכוש מגוון יינות כשרים, וכמו כן מגוון היינות זמינים באתר היקב.

*מוזמנים לסיור כרמים עם יוסף היינן או לסיור שטח ריידרים או למפגש להשלמת החוויה בבקות שבחורשת האורנים מאחורי היקב.

היין
0 מוצרים בסל הקניות, לדף סל קניות.